Start

Zastanawiasz się co to jest Pole Dance ?

Odpowiedź jest prosta – to nowy rodzaj aktywności fizycznej !

Pole Dance zyskuje na świecie coraz większą popularność ! Dlaczego? Jest to świetna alternatywa dla zatłoczonych siłowni i klubów fitness. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, możesz skupić się wyłącznie na sobie ! Pole Dance łączy ze sobą elementy tańca i akrobatyki. Wykonywanie figur siłowych sprawi, że Twoje ciało ujędrni się, a zbędne kilogramy odejdą w niepamięć, natomiast układy taneczne wyeksponują Twoją kobiecość i grację.

A więc jeżeli marzysz o jędrnej skórze, pięknych pośladkach i wyrzeźbionym brzuchu – nie może Ciebie zabraknąć na zajęciach ! Ale pamiętaj – Pole Dance uzależnia !

Jak wyglądają zajęcia ?

Jak w każdym sporcie aby przejść do konkretów musimy się porządnie rozgrzać, tak więc każde zajęcia rozpoczynają się dynamiczną rozgrzewką po której następuje wzmacnianie, które ma na celu zwiększenie siły Twoich mięśni – zwłaszcza rąk, pleców i brzucha. Następnie rozpoczyna się część właściwa zajęć, która różni się w zależności od poziomu na którym się aktualnie znajdujesz, w jej skład wchodzi nauka nowych figur, układów tanecznych, przejść pomiędzy figurami . Koniec zajęć to obowiązkowe rozciąganie, które ma na celu zwiększenie zakresu wykonywanych przez Ciebie ruchów, redukcji napięcia mięśni i ogólne wyciszenie organizmu po zajęciach.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia Pole Dance ?

Chciałoby się powiedzieć, że dla wszystkich, jednak pole dance jest bardzo wymagającym sportem, osoby, które nie są do końca pewne, że ich stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w zajęciach powinny poradzić się lekarza. Świeżo upieczone mamy po cesarskim cięciu, również takiej opinii powinny zasięgnąć.

Jednak jeżeli uważasz, że pole dance nie jest dla Ciebie bo:

  • nie jesteś rozciągnięta ,
  • masz słabe ręce,
  • masz nadprogramowe kilogramy,
  • masz lęk wysokości,

Mylisz się!

Ile trwają zajęcia? I jak mam się na nie przygotować?

Zajęcia trwają 60 min.

Jeżeli nigdy nie ćwiczyłaś pole dance zastanawiasz się : ,,jak ona się trzyma?” – to prawda praktycznie,w każdej figurze wykorzystujemy inne miejsce chwytu, jednak na poziomie początkującym nie potrzebujemy odkrytego ciała tak wiec ubieramy się w dresy, legginsy itp. ćwiczymy skarpetkach lub na boso, na wyższych poziomach wymagane są krótkie spodenki oraz top sportowy.

Pamiętaj również o tym, że przed zajęciami nie kremujemy ciała, zwłaszcza rąk ( co nie znaczy, że nie mamy dbać o naszą skórę ! – suche i odwodnione ciało negatywnie wpływa na ,,przyczepność ” , tak więc w dzień zajęć skóra nie może był tłusta ale musi być nawilżona ).